W dniu 29.05.2021 odbył się Nasz II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin/Shinkyokushin RANDORI CUP II.

W turnieju wzięło udział 280 zawodników z 28 klubów z całej Polski. Sędzią Głównym zawodów był Shihan Eugeniusz Dadzibug z Sosnowieckiego Klubu Karate.

Turniej objęty był Honorowym Patronatem Prezydenta miasta Radomska pana Jarosława Ferenca oraz Starosty Powiatu Radomszczańskiego pani Beaty Pokory.

Partnerami imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku oraz Drukarnia Braci Kamińskich w Radomsku, która zajęła się wykonaniem pucharów oraz dyplomów.

Gośćmi na otwarciu turnieju była Wicestarosta Radomszczański pani Małgorzata Lewandowska oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pan Marek Wyciszkiewicz – trener boksu tajskiego Muay Thai. Turniej został rozegrany w konkurencjach kata, kata synchroniczne i kumite.

Klub Karate Randori reprezentowało 22 zawodników. Ostatecznie na podium stanęło 12 z nich.

W konkurencji KATA która była mocno obsadzona na pochwałę zasłużyli Wszyscy biorący udział w tej konkurencji.

Najdalej w drabinkach pucharowych w tej konkurencji z Klubu Randori zaszli : Julia Nita i Julia Adamowicz – ćwierćfinał oraz Karol Gołczyk i Maciej Mierzyński - 4 miejsce.

Konkurencja kata była rozgrywana systemem pucharowym z walkami o trzecie miejsce.

W KATA SYNCHRONICZNYM które rozegrane zostało w systemie na punkty Klub Randori co prawda nie wystawił zawodników ale w konkurencji wystartowało 10 drużyn 3 osobowych z których najlepszą okazała się drużyna z Inowrocławskiego Klubu Kyokushin. Drugie miejsce zajął klub TKS „Karate” Tarnowskie Góry a trzecie Sosnowiecki Klub Karate.

W konkurencji KUMITE klub Randori zdobył 12 pucharów które zostały w Radomsku a otrzymali je w Swoich kategoriach wagowych i wiekowych kolejno:

• Kornelia Piechurowska – złoto

• Jakub Bareła - złoto

• Igor Szyller - srebro

• Zuzanna Pluta - brąz

• Emilia Rakowska - brąz

• Julia Nita - brąz

• Agata Sobieraj - brąz

• Julia Adamowicz - brąz

• Jakub Kowalczyk - brąz

• Karol Gołczyk - brąz

• Dominik Olczyk - brąz

• Maciej Olejarczyk - brąz

Przybyłe kluby rywalizowały także o miano „Drużyna Turnieju”. Ostatecznie wyłoniono 5 najlepszych drużyn które otrzymały puchary a byli nimi kolejno:

1. Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate”

2. Sosnowiecki Klub Karate

3. Inowrocławski Klub Kyokushin

4. Klub Sportów i Sztuk Walk w Turku

5. Klub Karate Morawica

Puchar dla Najlepszej Zawodniczki Turnieju powędrował do Oliwii Trybuś z Inowrocławskiego Klubu Kyokushin a puchar Najlepszego Zawodnika Turnieju” odebrał Wincenty Szczesio z Sosnowieckiego Klubu Karate.

Gratulujemy medalistom wywalczonych miejsc - świetne walki oraz pozostałym zawodnikom którym nie udało się stanąć na podium. Wszyscy pokazaliście odwagę, chęć i wolę walki.

Chcielibyśmy podziękować Wicestaroście Powiatu Radomszczańskiego pani Małgorzacie Lewandowskiej oraz Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku panu Markowi Wyciszkiewiczowi za obecność na zawodach i okazane wsparcie w organizacji wydarzenia. Dziękuję również prezydentowi miasta Radomska oraz Staroście Radomszczańskiemu za objęcie Naszego turnieju Honorowym Patronatem. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz klub jest wspierany przez władze miasta i powiatu i może zawsze liczyć na ich pomoc.

Podziękowania kieruję także do kierownika Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku za gościnę, Drukarni Braci Kamińskich w Radomsku za piękne puchary i dyplomy oraz Naszym patronom medialnym: Radomsko24.pl, radomsko.naszemiasto.pl i Telewizja Lokalna Radomsko/Bełchatów.

Na koniec kierujemy Wielkie podziękowania od klubu i klubowiczów dla Wszystkich rodziców i osób które pomagały przed, w trakcie i po turnieju. Bez Nich realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Byli nieocenieni a ich praca i pomoc bezcenna.

Klub Karate Randori dziękuje Wszystkim przybyłym klubom karate kyokushin za wspaniałą rywalizację i obecność.

Linki do galerii zdjęć z Naszego wydarzenia:

Galeria Zdjęć 1

Galeria Zdjęć 2

Poniżej linki do artykułów Władz Miasta Radomska i Powiatu Radomszczańskiego oraz lokalnych mediów opisujące Nasz turniej:

Powiat Radomszczański

Radomsko Miasto Otwarte

Radomsko24.pl (1)

Radomsko24.pl (2)

Radomsko.naszemiasto.pl

Lokalna.news

Gazeta Radomszczańska

OSU !